16 відгуків
promo_banner
Мы внедряем технологии, облегчающие ваш труд
Наявність документів
Знак Наявність документів означає, що компанія завантажила свідоцтво про державну реєстрацію для підтвердження свого юридичного статусу компанії або фізичної особи-підприємця.

Перепрошуємо, на сайті тимчасово не працює прийом замовлень та повідомлень.

ТЕХНОЛОГІЯ INTEGRATED SURVEYING

Технологія компанії Trimble Integrated Surveying була представлена в 1998 році. Ядром технології є контролер, польове та офісне програмне забезпечення, що в свою чергу дає можливість створення комбінованого файлу даних отриманих як за допомогою GPS-приймача, так і традиційних засобів геодезичних вимірювань. Інформація з такого пристрою зберігалася і коректувалася в одному робочому файлі (job-file) і дозволяла визначати місцеположення як за допомогою традиційних засобів, так при використанні супутникових даних. В даний час дана технологія більш вдосконалена і застосовується при виконанні сучасних інженерно ― геодезичних завдань, даючи користувачам можливість підключатися і управляти геодезичними приладами, не змінюючи типи польових приладів і програмного забезпечення.

Технологія Integrated Surveying має істотні переваги:

  • 1. Користувачі мають можливість управління устаткуванням в режимах постобробки, RTK і традиційної зйомки за допомогою одного контролера та його програмного забезпечення. У доповненні до цього, польові дані можуть бути об'єднані та оброблені в одному файлі для отримання ефективної однорідної оцінки точності виконаних робіт. Отримана інформація може комбінуватися як у полі, так і в офісі з метою отримання інтегрованого рішення.
  • 2. GPS-технології можуть розширити можливості зйомки. При цьому виключається необхідність прокладання ходів, що в свою чергу значно збільшує продуктивність.
  • 3. Користувачі мають більш гнучкі умови проведення топографічної зйомки в залежності від району робіт. Приміром, GPS вимірювання виконуються на відкритих ділянках, у той час як для зйомки ділянок із закритим небокраєм чи густим рослинним покривом можуть бути застосовані традиційні засоби вимірювань.
  • 4. При роботі на будівельних майданчиках, де будівлі можуть бути перешкодою у використанні GPS або традиційних технологій, дана технологія може виявитися корисною при розбивці і винесення в натуру необхідних об'єктів, Таким чином, геодезист може застосовувати найбільш підходящу методику виконання робіт, використовуючи один і той же накопичувач інформації і робочий файл. Це знову ж таки сприяє значному скороченню часу роботи і мінімізації похибок. Інформація може комбінуватися як у полі, так і в офісі з метою отримання інтегрованого рішення.

Прикладом широко використовуваного контролера є контролер. Trimble CU Найбільш поширеному програмним забезпеченням є ― Trimble Survey Controller, а постобробка та зрівняння виробляються з використанням програми Trimble Geomatics Office. Слід зазначити, що для зручності користування передбачена можливість застосування в залежності від поставлених завдань будь-якого іншого контролера і ПО компанії Trimble.

Розглянемо кілька найбільш поширених прикладів використання технології Integrated Surveying.

Технологія Integrated Surveying може успішно застосовуватися для згущення мережі. Для цього використовується тахеометр і технологію GPS з постобробки. Вдалим рішенням для такої задачі, а зокрема, для створення опорної мережі, є використання електронного тахеометра серії Trimble S6 і приймачі GPS Trimble R7 / 5700 або R8 / 5800 для прив'язки опорної мережі до пунктів Державної геодезичної мережі. Робота полягає в наступному. По-перше, необхідно встановити активний відбивач і GPS-приймач/антену на вішці (див. рис.1), потім за допомогою бездротового зв'язку необхідно з'єднати контролер Trimble CU з GPS-приймачем і запустити зйомку в режимі постобробки. Якщо користувач використовує приймач R7/5700, то йому досить просто натиснути кнопку запису даних.

Потім тахеометр Trimble S6 встановлюється на заданій точці і проводиться установка станції за допомогою контролера Trimble CU . Після цього необхідно провести вимірювання на активну призму ("задню" точку) та на визначені точки. Традиційну зйомку потрібно завершити в режимі постобробки. Далі вся, описана вище процедура повторюється. Після цього можна їхати в офіс для скачування інформації з контролера Trimble CU програмне забезпечення Trimble Geomatics Office. Потім выполется обробка даних з використанням координат відомої базової станції і проводиться комбіноване зрівняння з використанням контрольних даних з базової станції.

Таким простим чином створюється опорна мережа, прив'язана до геооснове. Координати точок можуть бути експортовані назад в контролер для їх використання при зйомці.

Комбінування знімальних завдань дозволяє виконати роботу оперативніше, з отриманням додаткової контрольної інформації з незалежним контрольним даних від GPS і тахеометра. Контроль мережі може бути проведено швидше і ефективніше з використанням лише одного контролера.

Технологія Trimble Integrated Surveying Rover

Основним комплектом обладнання за технологією Integrated Surveying є Trimble IS Rover, який складається з роботизованого тахеометра Trimble S6 і пересувного GPS-приймача з VRS-технологією ― Trimble R8 (див. рис.2). Такий комплект, забезпечує повну "універсальність" польового застосування, ефективність збору інформації в поле та продуктивність для роботи з різними додатками.

Такий комплект, забезпечує повну "універсальність" польового застосування, ефективність збору інформації в поле та продуктивність для роботи з різними додатками. За допомогою кнопки Trimble IS геодезисти мають наступні можливості:

  • 1. Використовувати технології, які повністю доповнюють один одного, тобто можна працювати тахеометром у закритих районах та ефективно використовувати GPS-технологію на відкритих територіях або у випадках відсутності прямої видимості між пунктами. При відсутності прямої видимості при зйомці тахеометром, швидка зйомка точок за допомогою GPS позбавить геодезиста від необхідності пошуку нової станції для тахеометра, його пересування і установки. Тахеометр також може бути встановлений в самому зручному місці для проведення традиційної зйомки, незалежно від закриття небосхилу;
  • 2. Використовуючи обидві технології, можна підвищити ефективність контролю точності. GPS-виміри можуть бути легко перетворені для наземного контролю, або ж координати можуть бути визначені для забезпечення орієнтування тахеометра;
  • 3. Поліпшити достовірність даних шляхом вимірювання точок двома методами для незалежного контролю та підтвердження точності зйомки;
  • 4. Виконувати роботи, використовуючи обидві технології незалежно один від одного, для вироблення максимального обсягу в дуже стислі терміни. Дані зйомки можуть бути легко зіставлені в полі або офісі з метою отримання єдиного, однорідного набору даних.

Технологія Trimble IS Rover найбільш ефективна для топографічної зйомки. Її швидкість і ефективність забезпечуються простотою використання тахеометра в районах з густою рослинністю, де GPS VRS-технологія не може бути застосована. У доповненні до цього, об'єкти, які знаходяться в полі видимості тахеометра можуть бути легко зняті за допомогою VRS-технології. Взаємозамінність ― це основний фактор зменшення часу зйомки з використанням технології Trimble IS Rover.

У підсумку можна сказати, що найбільшого збільшення продуктивності робіт можна досягти, використовуючи Integrated Surveying, де застосовуються як традиційні методи зйомки, так і сучасні GPS-технології. Trimble IS Rover найбільш гнучка і ефективна при виконанні цілого комплексу геодезичних робіт, а можливість простого комбінування даних і знімальних технологій забезпечує збільшення продуктивності топографо-геодезичних робіт.

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner